Internetowy kantor walut – dlaczego warto skorzystać?

Internetowy kantor walut umożliwia porównanie ofert dziesiątek kantorów online i wybranie tego, który wymienia waluty po najbardziej korzystnym kursie. Takie porównanie najłatwiej wykonać za pomocą jednej z dostępnych w Internecie porównywarek.

Wymiana walut przez Internet ma wiele plusów. Jednym z nich jest oszczędność. Korzystając z różnych systemów płatności internetowych (jak przykładowo PayPal), szczególnie przy większych kwotach bardziej opłaca się dokonać przewalutowania przez internetowy kantor walut. Dzięki temu końcowy koszt transakcji będzie o kilka procent niższy. Podobna zasada dotyczy bankowych płatności online, które wiążą się z przewalutowaniem wg stawki banku. Zazwyczaj jest ona odczuwalnie wyższa od tej oferowanej w internetowym kantorze walut.  

Kantory walutowe działające przez Internet nie ponoszą kosztów z tytułu wynajmu lokalu oraz nie muszą zatrudniać do swojej obsługi licznego personelu. Wobec tego mogą zaoferować atrakcyjniejsze warunki wymiany walut. Dodatkowo stacjonarne kantory walutowe czerpią często swoje zyski z atrakcyjnego położenia (węzły komunikacyjne, atrakcje turystyczne). W ich wypadku nie ma tak licznej konkurencji, która skłaniałaby je do obniżenia stawek. Internetowe kantory walut konkurują natomiast ze wszystkimi innymi kantorami dostępnymi online, ponieważ klient ma taką samą możliwość korzystania z usług każdego z nich. W konsekwencji internetowe kantory walut wymieniają waluty z minimalną prowizją, co rekompensują sobie wysokimi obrotami. Ostatecznie dla klienta oznacza to większa wygodę i niższy koszt sprzedaży lub kupna walut.

You may also like...