Jak sprawdzić czy kantor internetowy jest bezpieczny?

Kantor internetowy to miejsce, w którym coraz więcej Polaków decyduje się wymieniać pieniądze. Wpływ na to mają liczne korzyści takie jak możliwość dokonania transakcji o każdej porze, bez wychodzenia z domu. To również zdecydowanie najatrakcyjniejsze kursy, dzięki czemu przy wymianie większej ilości walut można sporo zyskać. Jak to jednak jest z bezpieczeństwem wymiany walut w kantorach internetowych? Jak sprawdzać internetowe kantory by nie było żadnych wątpliwości co do jakości transakcji?

Kto prowadzi kantor internetowy

Pierwsza kwestia do dokładnej analizy. Mianowicie należy zawsze sprawdzać wszystkie możliwe dane odnośnie firmy, która zajmuje się prowadzeniem kantoru internetowego. Już na stronie internetowej winny znajdować się dane adresowe, numery NIP czy KRS.

Sprawdzenie stanu w Kontroli Nadzoru Finansowego

Warto sprawdzić na stronie Kontroli Nadzoru Finansowego czy konkretny kantor online widnieje w jej ewidencji. Jeżeli jest tam rejestrowany i nie ma żadnych niepokojących sygnałów, adnotacji, oznacza to, że jest godny zaufania.

Rejestr Działalności Kantorowej

Kolejny element do sprawdzenia czyli odwiedziny na stronie NBP, a dokładniej w dziale odnoszącym do się do kantorów. Rejestr Działalności Kantorowej jest prowadzony przez NBP i jeżeli kantor online działa w pełni legalnie to będzie się w ewidencji kantorów znajdował.

Kantory internetowe i banki

Bardzo ważną informacją, która pozwala stwierdzić czy można zaufać konkretnemu kantorowi internetowemu jest sprawdzenie z iloma bankami współpracuje. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze jeżeli kantor internetowy współpracuje z dużą ilością banków, to oznacza udogodnienia dla klientów, w postaci szybkich przelewów. To równocześnie minimalizacja kosztów dla klienta, który dokonuje przelewów.

Co inni sądzą na temat internetowego kantoru

Opinie internetowe w wielu przypadkach należy traktować z przymrużeniem oka. Jednak jeżeli na temat konkretnego kantoru wymiany walut online jest wiele opinii. Jeżeli powtarzają się pozytywne bądź negatywne, dotyczą konkretnych, podobnych problemów w relacji klient – kantor, to znak, że coś jest nie w porządku. Warto przed podjęciem ostatecznych decyzji zapoznać się z różnymi poglądami na temat działalności konkretnego internetowego kantoru

You may also like...